درباره همایش

۱۵ آذر هرسال روز حسابدار در ایران است. این روز در گردهمایی ۱۳ آذر ۱۳۸۶ نهادهای حسابداری ایران شامل انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران - به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک - انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی به این عنوان نام‌گذاری شد.

فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش ۲ تا ۸ دسامبر ۲۰۰۷ (برابر با ۱۱ تا ۱۷ آذر ۱۳۸۶) را به عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند.

نظر به ضرورت ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه وتعامل بیشتر حرفه ای ها و دانشگاهیان، دانشگاه الزهرا(س)، از سال 1391، به اینمناسب همایشی به صورت سالانه جهت بزرگداشت روز حسابدار برگزار می کند. عناوین همایش در سال های قبل که به طور موفقیت آمیزی برگزار شده است به شرح زیر است:

حسابداران: تجارب گذشته، افق های آینده،1391

حسابداران: انضباط مالی، آرامش اجتماعی،1392

حسابداران: شفافیت اطلاعاتی، کاراییاقتصادی، 1393

حسابداران: اخلاق حرفه ای، اعتماد عمومی،1394

امسال نیز گروه حسابداری و انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه الزهرا(س) برآن شدند که این همایش را در 18 آذرماه با محوریت "حسابداران:جهانی شدن و ارتقای خدمات" برگزار کنند. در کنار بزرگداشت روز حسابدار،هشتمین هم‌اندیشی دانشجویان دکتری حسابداری کشور با محور بازاندیشی در رساله‌های دکتری نیز در روز ۱۷ آذر نیز برگزار می‌شود.